Relacja z Dni Nowej Sarzyny

  209
  0

  Tegoroczne Dni Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, które odbyły się 19 czerwca na stadionie MZKS „Unia”. Połączone były z obchodami 60-lecia Polskiego Radia Rzeszów.

  Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Jerzy Paul wraz z Posłem na Sejm RP Stanisławem Ożogiem, prezesem Zakładów Chemicznych „Organika-Sarzyna” S.A. Andrzejem Miazgą, Członkiem Zarządu Powiatu Leżajskiego Lucjanem Czenczkiem oraz delegacją z ukraińskiej Dolyny – miasta partnerskiego Nowej Sarzyny. Burmistrz powitał gości oraz mieszkańców, zapraszając ich do wspólnej zabawy.

  Na początku na scenie zaprezentowały się zespoły i wokaliści, działający przy Ośrodku Kultury oraz jego filiach. Tą część imprezy poprowadziła Magdalena Czechowicz. Później zastąpił ją dziennikarz muzyczny Radia Rzeszów Roman Owsiak, który zaprosił na scenę zespół ”Hudacy”. Wykonał on utwory pozostałe po dawnych karpackich muzykantach, osadzone w tradycji polskiej, słowackiej, ukraińskiej i rumuńskiej. W przerwach pomiędzy występami organizowane były konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami.

  Następnie w podhalański klimat wprowadziła zgromadzoną publiczność grupa „Siklawa”, która zaprezentowała dynamiczny tatrzański folk w nowoczesnym wydaniu.

  Kolejnym punktem programu była audycja „Przebojowa 60-tka Polskiego Radia Rzeszów” – realizowana w formie bezpośredniej transmisji radiowej z miejsca imprezy. Murawa stadionu na przeszło dwie godziny zamieniła się w dyskotekowy parkiet. Największe hity muzyczne ostatnich lat przyciągnęły do zabawy głównie młodzież.

  Późnym wieczorem przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – zespołu „Volver”, który przyciągnął pod scenę prawdziwe tłumy. Muzycy znani z występów na najważniejszych polskich festiwalach rozgrzali licznie zebraną widownię do czerwoności. W trakcie koncertu nie mogło zabraknąć największego przeboju grupy pt. „Volveremos” oraz licznych bisów. Dopełnieniem udanego wieczoru był efektowny pokaz sztucznych ogni.

  Głównym sponsorem imprezy były Zakłady Chemiczne „Organika-Sarzyna”.

  Więcej na: http://www.nowasarzyna.eu/aktualnosci/art456,dni-miasta-i-gminy-2011.html

  Poprzedni artykułMałgorzata Kellis w Leżajsku!
  Następny artykułLeżajski cadyk Elimelech z Baligrodu?