Relacja z „Kupuj Lokalnie”

  272
  0

  W sobotę, 2 października, na placu przed Dworem Starościńskim w Leżajsku odbył się festiwal ,,Kupuj lokalnie”, mający na celu promowanie projektu „Wspieraj lokalną przedsiębiorczość – kupuj tam, gdzie mieszkasz”.

  Jego twórcą jest Powiatowy Urząd Pracy oraz Starostwo Powiatowe w Leżajsku, zaś celem zachęcenie mieszkańców do zakupów w Leżajsku, promowanie rodzimych towarów, wspomaganie rozwoju lokalnych przedsiębiorstw, ochrona miejsc pracy.

  Otwarcie festiwalu przypadło panu Andrzejowi Chmurze- dyrektorowi muzeum oraz panu Robertowi Żołynia- staroście leżajskiemu.

  Pierwszym punktem programu był wstęp wokalistek grupy „Labirynt”, której opiekunem jest pan Andrzej Horoszko. Następnie odbyło się losowanie nagród w loterii konkursowej „Kupuj lokalnie”. Warto zaznaczyć, że fundatorami tych nagród byli właściciele sklepów na terenie Leżajska. Kolejnym punktem festiwalu był występ Andrzeja Hałaja- Ambasadora Polskiej Turystyki. Jest on laureatem konkursu Telewizji Polskiej i Polskiej Organizacji Turystycznej – „Polska na śniadanie”. Wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak wyglądała jego droga do sławy oraz relacji z rejsu żaglowcem Fryderyk Chopin. Po jego wystąpieniu na scenie gościliśmy zespół „Eden Express”. Happening zakończył pokaz teatru ognia grupy „Lumen Noctis” z Rzeszowa.

  Oprócz tego, na wszystkich przybyłych na plac muzealny czekało wiele atrakcji: miasteczko dla dzieci ,,KLANZA”, zwiedzanie Muzeum Ziemi Leżajskiej z nowa wystawą ,, Polska Marynarka Wojenna w czasie II wojny światowej”, degustacja potraw firmy ZPOW Hortino, warsztaty bibułkarskie i ceramiczne.

  Autor: Paulina Usowska

  Poprzedni artykuł„Czas na aktywność…” – szkolenia zawodowe
  Następny artykuł„Daj mi szansę”