Relacja z „Nocy Muzeów”.

  178
  0

  W sobotę 14 maja w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się kolejna edycja europejskiej „Nocy Muzeów”. Dwór Starościński przygotował wiele ciekawych propozycji a punktem kulminacyjnym było otwarcie wystawy „W świecie dawnych żaglowców”, która przybyła do nas aż z Gdyni.

  Wydarzenie bardzo przypadło do gustu mieszkańcom. Tak jak w ubiegłych latach wzięło w niej udział setki ludzi- szacuje się, że było ich około półtora tysiąca. Nocne zwiedzanie rozpoczęto od otwarcia wystawy żeglarskiej przez dyrektora Pana Andrzeja Chmurę, następnie udostępnione zostały ekspozycje stałe, należące do muzeum (ekspozycja browarnicza, zabawkarstwa oraz Historyczna Miasta i Regionu). Przybyli goście z wielkim zainteresowaniem odwiedzali każdą z nich.

  O godzinie 21:00 nastąpił kolejny punkt programu jakim był koncert rzeszowskiego zespołu szanty „KLANG”. Mieszkańcom naszych „górzystych” terenów przypadły pieśni morskie, przed sceną zebrał się spory tłum ludzi, który śpiewał razem z zespołem. W przerwach między piosenkami można było zakosztować rybnej kuchni, którą przygotowała firma Usługi Kulinarne Pana Andrzeja Więcława lub zdobyć unikalny stempel z wizerunkiem MZL od poczty polskiej.
  Mieszkańcy wykorzystali nocne zwiedzanie do samego końca, gdyż ostatni zwiedzający wyszedł dokładnie przed godziną 1:00 wraz z zamknięciem muzeum.

   

  Autor: Paulina Usowska

  Poprzedni artykułNow powieść autora z pow. Leżajskiego
  Następny artykułPółfinał Mistrzostw Polski Kadetów.