Relacja z Rajdu „Po Zdrowie”

  255
  0

  Dziś odbył się rajd rowerowy „Po Zdrowie”, którego organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Leżajskiej. Wszyscy chętni, pomimo tego, iż to sobota, już o godz. 8:30 zebrali się pod pomnikiem Jana Pawła II na placu klasztornym.

  Za rowery chwycili zarówno młodzi, jak i starsi. Nasz portal leżajsk4u.pl również uczestniczył w tym rajdzie. O godz. 9:00 wyruszyliśmy w trasę, która obejmowała pobliskie miejscowości. Punktem kulminacyjnym rajdu była Państwowa Straż Pożarna przy zakładach chemicznych w Sarzynie, gdzie obejrzeliśmy sprzęt tamtejszej jednostki i wysłuchaliśmy wykładu o pracy strażaków.

  Następnie odbył się konkurs wiedzy o powiecie leżajskim. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Po gorącym posiłku rozegrana została olimpiada sportowa w dwóch konkurencjach: rzut ringo i piłeczkami do celu. W drodze powrotnej poznaliśmy nowe ciekawostki historyczne o zwiedzanych miejscach. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i zdrowsi o 30 km. Zapraszamy do obejrzenia Galerii. (link podany zostanie umieszczony wkrótce)

  Autor: Paulina Usowska

  Poprzedni artykułTowarzystwo Miłośników Ziemi Leżajskiej
  Następny artykułRemont drogi krajowej 77 odcinek Wierzawice – Dębno