Kierowca, który staranował ogrodzenie prywatnej posesji, był pijany. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 4 nad ranem w Tarnogórze. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zgłoszenie o zdarzeniu w Tarnogórze dyżurny leżajskiej Policji otrzymał przed godz. 7. Jak ustalili policjanci do kolizji doszło kilka godzin wcześniej, około 4 nad ranem. Kierujący fiatem uno stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i zatrzymał się na ogrodzeniu prywatnej posesji. Według relacji świadków z wraku wydostał się kierowca i odszedł z miejsca zdarzenia.

Policjanci szybko znaleźli i zatrzymali sprawcę. 23-letni mieszkaniec gminy Nowa Sarzyna został poddany badaniu na alkomacie. Badanie wskazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Kierowca fiata w wyniku zderzenia z ogrodzeniem doznał jedynie powierzchownych obrażeń.

Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowej Sarzynie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 23-latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

ź: KPP Leżajsk

rozbite uno