Całkiem realnych kształtów nabiera już inwestycja realizowana przez Gminę Grodzisko Dolne na stadionie w Grodzisku Górnym poprawiająca istniejącą bazę sportową gminy. W miejscu dawnego trawnika widać już zarysy boiska , które w okresie zimowym będzie służyło jako otwarte lodowisko natomiast w okresie letnim będzie pełniło funkcję kortu tenisowego.

W chwili obecnej zostały zakończone prace związane z technologią mrożenia płyty lodowiska – zostały wykonane próby szczelności instalacji, jak również został dostarczony na plac budowy agregat zapewniający sprawne mrożenie . Zostały zakończone również prace związane z budynkiem gospodarczym, który będzie służył jako garaż na maszynę do czyszczenia lodu, jak również magazyn na akcesoria związane z lodowiskiem – bandy, łyżwy , suszarka do łyżew itp.

Generalny Wykonawca zadania zapowiedział , że w następnym tygodniu nastąpi zalanie odpowiednim betonem przygotowanej płyty lodowiska spełniającym restrykcyjne normy związane z mrożeniem i rozmrażaniem nawierzchni. Tak więc lodowisko tuż , tuż i pora zacząć poważnie przygotowywać się do sezonu zimowego , tak żeby w pełni móc skorzystać z zimowej oferty.