Rozmawiali o formach wsparcia dla przedsiębiorców

  204
  0

  Ponad 40 przedsiębiorców i rolników z terenu Gminy Grodzisko Dolne uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym wspólnie przez Wójta Gminy, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Leżajsku oraz Biuro Powiatowe ARiMR w Leżajsku. Spotkanie miało na celu przedstawienie form dofinansowań z jakich w tym roku mogą skorzystać przedsiębiorcy. Miejscem spotkania była Remiza OSP w Grodzisku Dolnym Miasteczku.

  Osoby przedsiębiorcze i z dobrymi pomysłami na biznes mogą liczyć na pomoc państwa. Z myślą o nich realizowane są specjalne programy, które mają pomóc i ułatwić rozwój firm. Jedną z proponowanych form wsparcia jest prowadzony przez ARiMR nabór, w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

  Ofertę Agencji jaka kierowana jest do obszarów wiejskich przedstawili kolejno: Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR, pan Marek Ordyczyński, Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, pani Krystyna Gdula oraz specjalista ds. przedsiębiorczości wiejskiego gospodarstwa i agroturystyki z PODR, pan Wojciech Michalewski.

  Zaproszeni goście dość szczegółowo omówili wysokość oraz możliwości i warunki uzyskania dofinansowania, jakie muszą spełniać firmy, które chcą takie wsparcie otrzymać. Zaoferowali również wsparcie merytoryczne dla wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do naboru. By zobrazować jak szeroki jest wachlarz pomocy i na co konkretnie składane są wnioski, zgromadzeni obejrzeli krótką prezentację z praktycznymi przykładami wykorzystania środków, na jakie aplikowano dotychczas w województwie podkarpackim i innych województwach. Wszyscy zgodnie podkreślali, że o środki aplikować warto, gdyż w tym naborze województwo podkarpackie ma do wykorzystania 151 mln zł, z czego średnia wartość wniosku to ok. 160 tys.

  Przypominamy, iż w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” w jednym roku można złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie pomocy. Nabór trwa od 15 do 26 kwietnia 2013r., w 15 województwach, w których nie zostały wykorzystane limity środków. Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru znajdują się na stronie ARiMR

  Przechodząc do kolejnych punktów spotkania głos zabrał pan Paweł Cholewiak – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Leżajsku, który przypomniał o trwającej akcji składania wniosków obszarowych, oraz pan Krzysztof Rogowski z Leżajskiego Stowarzyszenia Rozwoju, który omówił usługi informacyjno-doradcze jakie znajdują się w ofercie LSR-u, jak również wspomniał o funduszu pożyczkowym dla małych mikro i średnich przedsiębiorstw. Więcej o funduszu na stronie LSR

  Z zainteresowaniem wysłuchano też informacji o planie zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Grodzisko Nowe, Grodzisko Dolne, Grodzisko Górne oraz Wólka Grodziska, które przedstawił pan Adam Czerwonka pracownik Urzędu Gminy. Przypomnijmy, że w granicach obszaru objętego planem, planowane jest przeznaczenie terenów, w tym m.in. pod: budowę turbin farmy wiatrowej, oraz tereny inwestycyjne planowane do włączenia do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  Podsumowując spotkanie głos zabrał Wójt Gminy, który podziękował wszystkim za przybycie oraz zaproponował przedsiębiorcom współpracę w zakresie promocji ich działalności na łamach gazety i strony internetowej gminy.

  ź: Grodzisko Dolneprzedsiebiorcy2

  Poprzedni artykułRaport – Produkty dla niemowląt
  Następny artykuł4 urodziny Centrum Handlowego Stilex w Leżajsku