PRZEDRUK GŁOS LEŻAJSKA – LIPIEC: „GiokoPark” to niezwykłe miejsce rozrywki i rekreacji założone obok zalewu wodnego „Czyste” w Grodzisku Dolnym. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Kiedy prażenie się na słońcu czy moczenie w wodzie staje się nudne, można spróbować czegoś, co na długo pozostanie w pamięci…

Park składa się z dwóch tras: łatwej i średniej, w przygotowaniu jest trzecia – trudna. Ta pierwsza jest przeznaczona dla najmłodszych oraz chcących przezwyciężyć lęk wysokości. Znajduje się na wysokości do 2,5 metra. Młodzież i dorośli mogą korzystać z trasy średniej, czyli wspinać się do wysokości 6 metrów.

Wśród przeszkód, które można pokonać jest m.in. zjazd tyrolsk, czyli rozciągnięta między drzewami lina o długości 36 metrów. Trzeba też poradzić sobie z mostem birmańskim, oponami, kładką czy trapezami. – Przy okazji można się nauczyć sztuki opanowania, technik utrzymania równowagi oraz przełamywania lęku wysokości– mówi Dariusz Kulpa, założyciel parku.

Park jest otwarty dla indywidualnych klientów, jak również zorganizowanych grup. Żeby móc z niego korzystać, wystarczy posiadać odpowiedni strój (najlepiej sportowy) oraz buty (pełne). Przed wejściem na jego teren, każdy przechodzi szkolenie i otrzymuje atestowane narzędzia: uprząż wspinaczkową, kask i rękawiczki, także park spełnia wymagane normy bezpieczeństwa.

Wkrótce oferta „GiokoParku” będzie poszerzona. Już teraz można korzystać z „slackliningu”, czyli chodzenia po wąskiej taśmie zawieszonej około metra nad ziemią.

 

Zalew „Czyste” (Grodzisko Dolne)
tel. 888 355 533
www.fb.com/GiokoPark
www.giokopark.plpark_liniowy_1
Zapraszamy do października!

tekst alternatywny