Strona główna Gmina Leżajsk Ściągnął półprzytomnego mężczyznę z torowiska

Ściągnął półprzytomnego mężczyznę z torowiska

1460
0

Wczorajszego wieczoru, podczas patrolu w rejonie sklepu i stacji kolejowej w Chałupkach Dębniańskich, dzielnicowy z Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym, sierż. szt. Janusz Wróbel, natknął się na osobę leżącą na torach kolejowych. Bez wahania, funkcjonariusz podjął interwencję, podchodząc do leżącego na szynach mężczyzny, który nie reagował na próby komunikacji.

Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie wstać ani zachować równowagi. Dzięki zdecydowanej postawie dzielnicowego, mężczyzna został przemieszczony w bezpieczne miejsce, unikając potencjalnej tragedii tego wieczoru.

Okazało się, że ratowany to 64-letni mieszkaniec Grodziska Nowego. Przyjezdny patrol z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku przeprowadził test na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny, który wykazał blisko 2,5 promila alkoholu. Ze względu na niemożność przekazania go pod opiekę oraz ze względu na stan zagrażający jego życiu, został on przetransportowany do Izby Wytrzeźwień w Rzeszowie, gdzie miał pozostać do wytrzeźwienia.

Akcja ta ponownie pokazuje, że praca w policji wykracza poza codzienne obowiązki – jest to służba dla społeczeństwa wymagająca gotowości do pomocy innym, często z ryzykiem dla własnego życia.

Poprzedni artykułDrzwi balkonowe do mieszkania w bloku – jakie wybrać?
Następny artykułSZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ DWÓCH NASTOLATEK