Przed nami wakacje, a rosnące temperatury zachęcają plażowiczów do poszukiwania ochłody w kąpieli wodnej. I wcale nie trzeba jechać nad morze, aby móc cieszyć się słońcem, plażą i wodą. Na sezon kąpieliskowy 2019 Gmina Grodzisko Dolne przygotowała dla mieszkańców i turystów swoją największą atrakcję wypoczynkową – zbiornik wodny „Czyste”. Można tu poplażować, uprawiać sporty wodne, łowić ryby…albo pójść na grzyby.

Od 22 czerwca gmina rozpoczyna sezon kąpieliskowy. Od tego dnia dwóch ratowników będzie strzec bezpieczeństwa i letniego wypoczynku plażowiczów. Z kąpieli może skorzystać absolutnie każdy. Bezpłatne kąpielisko czynne będzie codziennie do 1 września, w godzinach od 11 do 19. Teren kąpieliska wydzielono kolorowymi bojami. Wyznaczonej strzeżonej linii brzegowej pilnować będą ratownicy z uprawnieniami. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

Poleniuchować można na plaży – świeżo usypanej piaszczystej na wysokości molo, na długości 120 m.b., oraz trawiastej – w pozostałej części zbiornika. W sezonie letnim woda jest regularnie badana przez sanepid. Nadaje się do kąpieli.

Ź: Grodzisko Dolne