Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie zatrzymali dwóch braci podejrzewanych o włamanie do piwnicy w bloku mieszkalnym. Łupem sprawców padły elektronarzędzia o łącznej wartości około 200 złotych. W chwili zatrzymania podejrzewani próbowali pozbyć się skradzionych przedmiotów. 
O włamaniu do piwnicy policjanci zostali powiadomieni przez poszkodowaną we wtorek. Policjanci ustalili, że nieznani sprawcy po uprzednim podważeniu drzwi wejściowych, weszli do środka, skąd skradli elektronarzędzia. Poniesione straty właścicielka oszacowała na około 200 złotych.
Policjanci z Nowej Sarzyny podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców. Okazało się, że włamywaczami mogą być dwaj bracia w wieku 18 i 29 lat, mieszkający w niedalekim sąsiedztwie. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, obaj mężczyźni zostali zatrzymani w swoim mieszkaniu. Gdy zorientowali się, że funkcjonariusze idą po nich próbowali pozbyć się obciążających ich łupów wyrzucając skradzione rzeczy przez okno z trzeciego pietra.
Skradzione elektronarzędzia zostały odzyskane przez stróżów prawa i przekazane właścicielce. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Po przedstawieniu zarzutów młodszy z braci przyznał się do winy. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowej Sarzyny.
ź: KPP Leżajsk