Policjanci z Leżajska ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Ofiarą 17-latka padła 43-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Skradziony jednoślad trafił do prawowitej właścicielki.

Do zdarzenia doszło na przełomie lutego i marca br. 43-letnia kobieta zgłosiła kradzież swojego roweru. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że pozostawiła rower w stojaku na placu szkolnym w Leżajsku. Następnego dnia okazało się, że jednoślad został skradziony.

Pracujący nad tą sprawą policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Leżajska. Uzyskane informacje pozwoliły funkcjonariuszom odzyskać skradzione mienie, które wróciło już do prawowitej właścicielki.

17-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.

Wdzięczna mieszkanka Leżajska podziękowała podinsp. Zenonowi Wierzchowskiemu komendantowi leżajskiej jednostki za szybkie i skuteczne działania jego podwładnych.

ź: KPP Leżajsk