Skuteczne aparaty ruchome dla najmłodszych

  206
  0

  Wada zgryzu to nieprawidłowe ustawienie zębów lub niepoprawne zwieranie się łuków zębowych. Stanowi nie tylko defekt estetyczny, ale także poważny problem medyczny. Jednak odpowiednio wcześnie wykryta u dziecka i skonsultowana przez ortodontę może być skutecznie i szybko wyleczona przy pomocy specjalnego, zdejmowanego aparatu ortodontycznego.

  Aparat zdejmowany czy inaczej mówiąc- ruchomy, to taki typ aparatu ortodontycznego, który może być przez pacjenta samodzielnie zakładany i wyjmowany. To też jest jego największą zaletą- wprawdzie trzeba przestrzegać zaleceń lekarza co do liczby godzin w trakcie których dziecko powinno aparat stosować, to jednak możemy w miarę samodzielnie decydować kiedy będzie je nosić. Tym samym aparat może być zakładany np. na noc i w czasie odrabiania lekcji, dzięki czemu w trakcie dnia spędzanego poza domem- zajęć w szkole czy spotkań z przyjaciółmi, nie będzie najmłodszym potrzebny i nie będzie im przeszkadzał.

  Ruchome aparaty polecane są przede wszystkim dla młodszych dzieci. W ich przypadku są one również najskuteczniejsze, ponieważ jest to okres rozwoju organizmu, kiedy zgryz i ustawienie zębów dopiero się kształtują, a tym samym ewentualne wady czy nieprawidłowości łatwiej jest skorygować. Wszystkie niepokojące zmiany i objawy najlepiej jest jak najszybciej skonsultować ze specjalistą. Natomiast jeśli nie dzieje się nic niepokojącego to do ortodonty należy wybrać się około 6 roku życia dziecka. Wtedy bowiem zaczynają się wyżynać zęby stałe, a lekarz lepiej niż rodzic jest w stanie ocenić, czy zgryz i zęby rozwijają się prawidłowo.

  Dla nieprzekonanych warto dodać, że stosowanie aparatu ruchomego jest bezbolesne. Jeśli jednak przy leczeniu tego typu pojawią się jakieś problemy np. otarcia jamy ustnej, to należy zwrócić się z prośbą o pomoc do swojego lekarza ortodonty.

  Jeśli zauważymy u naszych dzieci problemy ze zgryzem to nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę odpowiednie hasło i nasze miasto zamieszkania np. ortodonta kraków lub ortodoncja Kraków- aby znaleźć lekarza, który pomoże nam dobrać odpowiednią metodę korekcji zgryzu dla naszych pociech. Wczesna konsultacja i zastosowanie aparatu ruchomego pozwoli z problemem uporać się szybko i uniknąć poważniejszych konsekwencji nieleczenia wad zgryzu np. konieczności ekstrakcji poszczególnych zębów.

  dentysta

  Poprzedni artykułI po feriach…
  Następny artykułImplanty zębowe