Strona główna Gmina Leżajsk ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTEGO FUNKCJONARIUSZE W LEŻAJSKIEJ KOMENDZIE

ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTEGO FUNKCJONARIUSZE W LEŻAJSKIEJ KOMENDZIE

1184
0

Dzisiaj w leżajskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętego policjanta. Nowy funkcjonariusz po wypowiedzeniu policyjnej roty otrzymał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku legitymację służbową oraz policyjną odznakę. Za kilka miesięcy, po ukończeniu szkolenia podstawowego dołączy on do szeregów leżajskiej Policji.

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadome podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…” – tak wybrzmiały pierwsze słowa roty wypowiedziane na auli Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Powtarzając za Komendantem Powiatowym Policji w Leżajsku mł. insp. Januszem Mokrzyckim, uroczyste ślubowanie na sztandar jednostki złożył nowo przyjęty funkcjonariusz. Po zakończeniu ślubowania, młody policjant otrzymał swoją legitymację służbową oraz policyjną odznakę.

W uroczystej zbiórce udział wzięli funkcjonariusze kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Nowego policjanta czeka teraz kilkumiesięczne szkolenie zawodowe, po którym rozpocznie on służbę w szeregach leżajskiej jednostki.

 

Poprzedni artykułKończy się remont basenu w Leżajsku
Następny artykułZespół Czarny Miś w Pub Legenda w Leżajsku