Śpiew pieśni patriotycznych

  208
  0

  W dniu 11.11.2010 odbyło się śpiewanie pieśni patriotycznych przed Dworem Starościńskim w Leżajsku. Zorganizowane przez Starostę Powiatowego pana Roberta Żołynię, dyrektorkę szkoły ZST panią Halinę Samko i dyrektora Muzeum Ziemi Leżajskiej pana Andrzeja Chmurę .

  Przygotowane krótkie przedstawienie historii i słowa pamięci o tych co walczyli o wolna Polskę ,poprzedziło wspólne śpiewanie pieśni z mieszkańcami Leżajska..W zorganizowanym polowym mini spektaklu uczestniczyli goście: Grupa Strzelców z Leżajska i chór „Emaus” z naszego rodzimego Klasztoru.

  Wszyscy przybyli mieszkańcy uczestniczyli czynnie w spektaklu , który miejmy nadzieje na stałe zagości w kalendarzu imprez leżajskich. Śpiew odbijał się echem po ulicach naszego miasta niosąc słowa piosenek takich jak :”Maszerują chłopcy …”,”Ułani ..”,”Wojenko,wojenko”.

  Zebrani odśpiewali naszą narodową pieśni „Rotę” , dając tym wyraz oddania i hołd pamięci o tych co zginęli .Uczestniczenie w takim przedsięwzięciu daje satysfakcje , że jeszcze jest coś co nas łączy jako naród i jako Polaków . Krzepi to serca i dodaje otuchy ,że można pokonać wszystkie przeciwności.
  Pamięć o tych co walczyli o wolność naszą jest cały czas żywa i kultywowana .

  Autor: Paulina Usowska

  Poprzedni artykułPierwsza debata w Leżajsku
  Następny artykułNowe skrzydło w gimnazjum już otwarte