„Śpiewaj Razem z Nami”…od Leżajska do Przemyśla.

  172
  0

  „Śpiewaj Razem z Nami”…od Leżajska do Przemyśla.

  O atrakcyjne nagrody i miano laureatów Finału XXIII Przeglądu Piosenki „Śpiewaj Razem z Nami” w Przemyślu przez dwa dni walczyło 70 solistów i 9 zespołów z całego Podkarpacia. Scena Przemyskiego Centrum Kultury w dniach 05 i 06 kwietnia 2013r. rozbrzmiewała muzyką i śpiewem utalentowanych młodych artystów w wieku od 6 do 17 lat. Śpiewano i grano głównie utwory w języku polskim, ale można było także usłyszeć piosenki anglojęzyczne.
  Przegląd w Przemyślu ma wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością w naszym regionie, o czym można się było przekonać podczas tegorocznego finału.
  Cała impreza ma charakter dwuetapowy. Najpierw przeprowadzane są eliminacje powiatowe, w których wyłaniane są osoby reprezentujące poszczególne powiaty i gminy w przesłuchaniach finałowych, by później wybrana przez konkursowe jury ścisła czołówka mogła zaprezentować się wszystkim w koncercie galowym.
  W tegorocznym finale przeglądu, nasze miasto, powiat i gminę reprezentowały trzy solistki: Patrycja Tabin, Diana Cisek i Julia Kurasiewicz oraz trzyosobowy zespół wokalny: Wiktoria Bilska, Sara Pacyniak i Ania Rejman. Wszystkie te osoby uczęszczają na zajęcia grupy wokalnej „MERITUM” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

  Wielka była ich radość, kiedy ogłoszono werdykt i okazało się że w koncercie galowym wystąpią aż trzy z nich. W najmłodszej kategorii wiekowej klasy I – III, I miejsce zdobyła Patrycja Tabin. W kategorii wiekowej klasy IV – VI, I miejsce zdobyła Julia Kurasiewicz, natomiast Diana Cisek otrzymała wyróżnienie.

  tekst B. Urbański
  zdjęcia J. Brzuzan

  przemyśl

  Poprzedni artykułXXXVIII sesja Rady Miejskiej
  Następny artykułNIE ZAGINĄ TRADYCJE NASZYCH PRZODKÓW