Spośród 331 przebadanych kierowców, czterech kierowało pod wpływem alkoholu.

  173
  0

  W piątek, 30 listopada br. oraz dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach naszego powiatu policjanci drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Andrzejki”. Spośród 331 przebadanych kierowców, czterech z nich zdecydowało się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

  „Andrzejki” – tak w tym roku nazwano wzmożone działania kontrolno-prewencyjne, których głównym celem było wyeliminowanie z ruchu kierujących będących po użyciu alkoholu, bądź środków, które działają podobnie do alkoholu. Ponieważ każda z tych osób może być potencjalnym sprawcą wypadku drogowego, a co za tym idzie stanowi zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia.

  W piątek oraz dzisiaj od godz. 4 rano podczas tych działań policjanci ruchu drogowego z Leżajska sprawdzali trzeźwość kierowców podróżujących drogami naszego powiatu. W sumie skontrolowano 331 kierujących. Niestety nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Czterech z nich zdecydowało się kierować będąc pod działaniem alkoholu, a jeden z nich nie tylko był pijany, ale dodatkowo nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

  Wszyscy zatrzymani kierowcy muszą liczyć się nie tylko z utratą prawa jazdy, ale również z konsekwencjami prawnymi. Podczas przeprowadzonych działań policyjnych stróże prawa ponadto zatrzymali cztery dowody rejestracyjne, dwa prawa jazdy oraz za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli dziewięć mandatów karnych.

  Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje kare grzywny, ograniczenia, albo pozbawienia wolności do 2 lat i utratę prawa jazdy. W przypadku wcześniejszego skazania – nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do zakazu sądowego przewidziana jest kara do 3 lat więzienia.

  ź: KPP Leżajsk

   

   

  Poprzedni artykułInformacja o mozliwości składowania dodatkowych odpadów
  Następny artykułPracownicy likwidowanych sądów w niepewności