Spotkanie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej

  180
  0

  W każdym roku styczniowe spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej połączone jest z opłatkiem. W tym roku – Roku Wiary, spotkanie takie miało miejsce 19 stycznia w naszej grodziskiej parafii.

  Spotkanie odbyło się w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Tu zgromadzili się prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z Archidiecezji Przemyskiej wraz z wieloma księżmi asystentami. Zebrani dokonali podsumowania zadań zrealizowanych w minionym roku i wyznaczyli program na rok bieżący. Akcja Katolicka w archidiecezji przemyskiej jest najliczniejszą w całej Polsce. Według przedstawionych na spotkaniu danych, jakie wynikały ze sprawozdań, Akcja Katolicka działa w 295 parafiach, która skupia 3 386 członków.

  Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej w naszej parafialnej świątyni, której przewodniczył J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, przy udziale asystenta DIAK ks. prałata Józefa Niżnika, naszego asystenta ks. Jana Kuca oraz wielu kapłanów – asystentów POAK.

  W czasie uroczystej Mszy Św. homilię wygłosił ks. Arcybiskup J. Michalik. W homilii mówił o Akcji Katolickiej, o rodzinie jako pierwszej wychowawczyni wiary, apelował o promocję pism i mediów katolickich.

  Akcja Katolicka to najbliższa proboszczowi wspólnota, która ma budować jedność w parafii. Ks. Arcybiskup zaznaczył, że Ewangelia nie może być podporządkowywana nowym pomysłom, ale to one powinny być zgodne z Ewangelią. Powiedział, ze Rok Wiary, polega na wypełnianiu chrześcijańskiego powołania i przyjmowania nauki Jezusa, która stanie się sposobem myślenia.

  Po zakończonej Mszy Św. wszyscy uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie, w którym wzięło udział ponad 300 osób.

  Uroczystość zarówno w czasie Mszy Św. w Kościele, jak i późniejsze spotkanie opłatkowe uświetnił swoim występem chór parafialny pod opieką naszego katechety, ks. Łukasza Staszewskiego, młodzież oazowa z ks. Waldemarem Haręza oraz Dzieci Boże pod opieką siostry Justyny. Zgromadzeni usłyszeli również kolędy „Puste miejsce przy stole” w wykonaniu ks. Waldemara.

  Umocnieni na duchu, z radością i wielkim zapałem do realizacji przyjętego programu na rok bieżący, uczestnicy wrócili do swoich Parafii.

  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Grodzisku Dolnym składa serdeczne podziękowanie J.E. Księdzu Arcybiskupowi Józefowi Michalikowi za przewodniczenie Mszy Świętej oraz wygłoszone Słowo Boże, a wszystkim księżom asystentom POAK, szczególnie asystentowi DIAK ks. prałatowi Józefowi Niżnikowi oraz obecnym prezesom z całej diecezji za udział i wspólną modlitwę jako podziękowanie za to, co zostało zrobione w minionym roku z prośbą o Bożą pomoc w realizacji zadań przyjętych na rok 2013 – Rok Wiary.

  Szczególne Słowa Bóg zapłać przekazujemy na ręce pani dyr. Haliny Gdańskiej za udostępnienie hali sportowej i pomieszczeń szkoły, rodzinie państwa Stopyrów z Chodaczowa za wykonanie tak wymownej dekoracji w sali gimnastycznej oraz prezesowi GS, panu Eugeniuszowi Miś i kierownictwu piekarni za smaczne wypieki częściowo przekazane nieodpłatnie.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułXXXVII sesja Rady Powiatu Leżajskiego.
  Następny artykułIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek osób z niepełnosprawnością