19 grudnia zapisze się w historii Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku jako dzień pełen niezapomnianych wrażeń i emocji. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele placówki mieli zaszczyt spotkać się z Pierwsza Damą Rzeczypospolitej Polskiej Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim.

Impulsem do wspomnianej wizyty stał się realizowany od września w placówce program edukacyjny „Z serca – dla serca!”. Jego celem było kształtowanie wśród dzieci
i młodzieży wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz dzielenie się z nim dobrem. Owocem wspólnej pracy katechetów, plastyków, wychowawców, nauczycieli przedmiotów zawodowych stały się kartki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe oraz pierniki.
„Marzenia się spełniają” – powiedział jeden z uczniów ośrodka, gdy w Sali Kolumnowej pałacu pojawiła się Pani Prezydentowa. Pierwsza Dama bardzo ciepło i serdecznie powitała wszystkich zebranych. Uczniowie zaprezentowali „Taniec Mikołaja” oraz dwie pastorałki, by następnie wręczyć przygotowywane podczas projektu prezenty świąteczne. Pani Prezydentowa była pod ogromnym wrażeniem udanego występu uczniów, doceniła także ciężką pracę nauczycieli. Po zrobieniu wspólnych zdjęć czekała na wszystkich niespodzianka. Pani Prezydentowa zadbała, by żaden z gości nie odjechał głodny i zaprosiła na ciepły posiłek, podczas którego nie zabrakło chwil do rozmów oraz żartów. Na tym jednak, nie koniec niespodzianek. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję, co się bardzo rzadko zdarza, zobaczyć miejsce pracy głowy państwa – gabinet Prezydenta RP, zaś szczęśliwcom udało się zasiąść w prezydenckim fotelu. Na koniec spotkania Pani Prezydentowa wręczyła wszystkim upominki, pożegnała się serdecznie i zaprosiła do zwiedzania pałacu wraz z pracownikiem.
SOSW
Zdjęcia: SOSW i Grzegorz Jakubowski Kancelaria Prezydenta RP