W dniu 12 grudnia br. na szlaku kolejowym Nowa Sarzyna-Łętownia doszło do odcięcia około 100 m podwójnego przewodu sieci trakcyjnej. Zdarzenie miało miejsce w godzinach 3-4.45 nad ranem.

12 grudnia br. dyżurny leżajskiej komendy został powiadomiony o kradzieży przewodu sieci trakcyjnej na szlaku kolejowym Nowa Sarzyna-Łętownia, gdzie doszło do odcięcia łącznie 200 metrów przewodu trakcyjnego o wartości 7400 zł. Sprawcy kradzieży zostali spłoszeni przez pracowników ekipy remontowo-naprawczej wysłanych na miejsce, gdzie sygnalizatory pokazały uszkodzenie trakcji.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze Policji, w samochodzie porzuconym przez sprawców, znaleźli portfel wraz z dokumentami mieszkańca powiatu dębickiego oraz pocięty na kawałki przewód z sieci trakcyjnej. Były tam również narzędzia służące do odcinania kabli. Według wstępnych obliczeń zniszczeniu uległo ponad 1000 m szlaku kolejowego wartości ponad 24 000 zł.

16 grudnia br. 23-letni mieszkaniec powiatu dębickiego usłyszał zarzut kradzieży i zniszczenia mienia na szkodę PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Niebawem sprawa znajdzie swój finał w leżajskim sądzie.

Ź: Policja GOV