Leżajscy policjanci ustalili sprawców podpalenia osobowego opla. Zarzuty usłyszeli 41- letni mieszkaniec Leżajska, który był poszukiwany w związku z ucieczką z zakładu karnego, oraz 37-letni mieszkaniec gminy Kuryłówka. Młodszy z mężczyzn odpowie jeszcze za posiadanie i uprawę środków odurzających. 
Do zdarzenia doszło w sobotnią noc, na jednej z ulic Leżajska. Ktoś podpalił samochód osobowy marki Opel Vectra o wartości 1400 zł. .
Funkcjonariusze ustalili, że w podpalenie zamieszanych jest dwóch mężczyzn. Na początku tygodnia zatrzymano 41-letniego mieszkańca Leżajska, którego policjanci poszukiwali w związku z ucieczką z zakładu karnego, następnego dnia został zatrzymany 37-letni mieszkaniec gminy Kuryłówka, który jak się okazało zaplanował całe zdarzenie. Mężczyzna podczas zatrzymania posiadał przy sobie woreczek strunowy z marihuaną. Dzisiaj, podczas przeszukania domu 37-letka, funkcjonariusze znaleźli dwa krzaki roślin przypominających konopie indyjskie.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów umyślnego uszkodzenia mienia. Dodatkowo 37-letni mieszkaniec gminy Kuryłówka odpowie za posiadanie i uprawę środków odurzających.
Postępowanie w tej sprawie, pod nadzorem miejscowej prokuratury, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.