Policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Sprawcy używając przemocy okradli mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol. Pokrzywdzonemu zabrali pieniądze w kwocie niewiele ponad 1 zł. Podejrzanych policjanci zatrzymali zaraz po przestępstwie. Już usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, w jednym z bloków przy ulicy 1 Maja w Nowej Sarzynie. Mężczyzna pił alkohol z dwójką znajomych, którzy w pewnej chwili zażądali od niego wydania pieniędzy grożąc mu pozbawieniem życia. Sprawcy stosując przemoc uderzali pięściami i kopali leżącego mężczyznę, a następnie zabrali mu pieniądze, jak się później okazało była to kwota niewiele ponad 1 zł.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu zawiadomił policjantów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Na podstawie przekazanego przez pokrzywdzonego rysopisu, w pobliżu miejsca zdarzenia, policjanci zatrzymali podejrzanych mężczyzn, którymi okazali się być dwaj mieszkańcy powiatu leżajskiego w wieku 26 i 30 lat. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Prokurator prowadzący śledztwo skierował wobec 26-latka wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe dwa miesiące mieszkaniec powiatu leżajskiego spędzi w areszcie. Wobec starszego mężczyzny prokurator zastosował dozór Policji. Podejrzanym o dokonanie rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ź: KPP Leżajsk

policja