Sprawcy rozboju zatrzymani

  179
  1

  Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mieszkańców Sarzyny. Mężczyźni używając przemocy wobec pracownika pizzerii zabrali mu torbę z czterema pizzami. Straty oszacowano na 260 zł.

  Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 czerwca 2011r. Dostarczyciel pizzy zawiadomił Policję, że w miejscowości Sarzyna podczas realizacji zamówienia został napadnięty przez dwóch młodych ludzi. Sprawcy pobili go i zabrali mu torbę termoizolacyjną wraz z zamówionymi 4 pizzami.

  Z ustaleniem tożsamości przestępców policjanci nie mieli kłopotów. Pomimo kilkudniowego ukrywania się przed stróżami prawa, zostali ujęci i osadzeni w policyjnym areszcie.

  W trakcie wykonywanych czynności zmierzających do zatrzymania sprawców rozboju ustalono, że poszukiwani we wtorek – 14 czerwca dokonali innego przestępstwa. Włamali się do altany w miejscowości Łukowa, skąd skradli piłę motorową, kosę spalinową, telewizor turystyczny oraz inne przedmioty na łączną wartość około 1400 złotych.

  Dzisiaj Sąd Rejonowy w Leżajsku wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

  Poprzedni artykułPolicjant, który mi pomogł…
  Następny artykułZawody Strzeleckie

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.