Sprzątanie świata!

  167
  0

  W wigilię Dnia Ziemi (w sobotę 21.04.2012 r.) Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice (SRWW) zainaugurowało swoją społeczną działalność w plenerze organizując akcję sprzątania Wierzawic. Hasłem przewodnim akcji było Przyprowadź sąsiada posprzątaj Wierzawice przed Euro 2012. Ideą przyświecającą organizatorom była nie tylko integracja mieszkańców Wsi poprzez wspólne działanie proekologiczne i edukację młodzieży ale także ukazanie gościom Wierzawic i kibicom przejeżdżającym wkrótce przez Wierzawice na Euro jak piękna, czysta i przyjazna jest to wieś.
  W trwającej w godzinach od 9:00 do 12:00 akcji wzięło udział 45 osób dorosłych i dzieci, a w jej wyniku uzbierano 400 kg śmieci. Worki, rękawice oraz transport śmieci zapewniła  firma Stare Miasto Park Sp. z o.o. Po udanej akcji, w otoczeniu czystej przyrody, odbyło się wspólne grilowanie, podczas którego zostały  wręczone osobom, które uzbierały najwięcej odpadów, drobne niespodzianki.

  Zarząd Stowarzyszenia pragnie bardzo serdecznie podziękować Pani Marcie Zygmunt Prezes Zarządu Stare Miasto Park Sp. z o.o., za wsparcie finansowe i logistyczne akcji oraz jej uczestnikom- mieszkańcom Wierzawic za czynny udział oraz zaangażowanie. Pragniemy także zaprosić Państwa do udziału w innych organizowanych przez SRWW inicjatywach.

  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice istnieje od 15 lutego 2012 r. wśród jego celów statutowych znajdują się m.in. szeroko pojęte działania na rzecz rozwoju i promocji wsi Wierzawice, wspieranie edukacji, sportu i kultury, pomoc i integracja mieszkańców oraz działania proekologiczne. Wszystkich zainteresowanych pracą społeczną na rzecz Wierzawic i ich mieszkańców zapraszamy do naszych szeregów.

  Prezes Zarządu SRWW
  Andrzej Czapla

  Ź: UG Leżajsk

  Poprzedni artykuł„Majowy weekend 2012”
  Następny artykuł2 MAJA – DZIEŃ FLAGI