Postępowanie wyjaśni, co kierowało kioskarką, która przy jednej z leżajskich szkół sprzedawała papierosy nieletnim. Żeby im było łatwiej, sprzedawała je „na sztuki”. Policjanci z Leżajska ujawnili ten nielegalny proceder. Wkrótce ta sprawa trafi do sądu.  

Od pewnego czasu policjanci z leżajskiej komendy, na co dzień zajmujący się prewencją kryminalną, sprawdzali informacje, że w kiosku znajdującym się przy szkole sprzedaje się młodzieży papierosy. Żeby ułatwić tym klientom zakup, ekspedientka sprzedawała je „na sztuki”. Takie postępowanie jest wbrew prawu.
Wczoraj rano, policjanci obserwujący kiosk zauważyli, jak młody chłopiec podszedł do okienka kiosku i po krótkiej chwili odszedł. Funkcjonariuszew widząc, że właśnie doszło do szybkiej transakcji postanowili sprawdzić, czy jej przedmiotem nie były papierosy. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy za kioskiem natknęli się na nastolatka palącego papierosa. 16-latek przyznał się policjantom, że przed chwilą, w pobliskim sklepiku kupił jednego papierosa za złotówkę.
Za sprzedaż papierosów na sztuki osobie małoletniej sprzedawczyni odpowie przed sądem, za co grozić jej może wysoka grzywna.
ź: KPP Leżajsk