Podziękowania za obywatelską postawę należą się 30-letniemu mieszkańcowi Piskorowic. Widząc okradających samochód mężczyzn, zareagował i zadzwonił na Policję. Pojechał także za uciekającymi sprawcami, relacjonując wszystko policjantom. Pięciu zatrzymanych 19-latków odpowie przed sądem.

30-letni mężczyzna był świadkiem przestępstwa. Pięciu mężczyzn okradało zaparkowany przed blokiem w Piskorowicach pojazd. Poinformował o tym zdarzeniu dyżurnego Policji, a sam wspólnie z kolegą postanowił przeszkodzić przestępcom.

Spłoszeni złodzieje wsiedli do swojego samochodu i uciekli w kierunku Leżajska. 30-latek nie dał za wygraną, poprosił o pomoc znajomą – chodziło o udostępnienie samochodu i wspólnie z kolegą postanowili ścigać sprawców, wcześniej informując o wszystkim Policję. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Podejrzani uciekając wjechali w ślepą uliczkę. Jednemu ze złodziei udało się uciec pieszo, pozostali zostali zatrzymani przez policjantów. Przez cały czas ścigający sprawców 30-latek udzielał Policji telefonicznych wskazówek, gdzie się znajdują, co pozwoliło szybko zatrzymać przestępców.

Policjanci ustalili piątego sprawcę. Wszyscy to 19-letni mieszkańcy powiatu przeworskiego. Teraz za popełniony czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani nie dopuścili się innych podobnych przestępstw.

Obywatelska postawa 30-latka zasługuje na pochwałę, ale powinna też stanowić wzór dla innych mieszkańców naszego regionu, aby nie akceptowali zachowań związanych z łamaniem prawa.

ź: KPP Leżajsk

policja