Strona główna Gmina Leżajsk ŚWIĘTO POLICJI W LEŻAJSKIEJ KOMENDZIE

ŚWIĘTO POLICJI W LEŻAJSKIEJ KOMENDZIE

88
0

21 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyły się obchody Święta Policji, które rozpoczęła msza święta w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz kierownictwo instytucji współpracujących z Policją.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy otrzymało medale, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne wręczali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa i Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podinsp. Zenon Wierzchowski

Obchody tegorocznego Święta Policji w leżajskiej jednostce rozpoczęła msza święta koncelebrowana w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku pod przewodnictwem pasterza diecezji świdnickiej ks. bp Ignacego Deca, Kustosza o. Sylwestra Skirlińskiego i ks. Prałata Marka Ciska. W eucharystii uczestniczył poczt sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku oraz orkiestra reprezentacyjna kompanii honorowej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne osobiście wręczali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa i Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podinsp. Zenon Wierzchowski. Komendant powitał wszystkich zgromadzonych i odczytał okolicznościowy list skierowany do policjantów i pracowników cywilnych Policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

Wziął w niej udział również Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Jerzego Paula Pan Radosław Wiatr oraz Wicestarosta Powiatu Leżajskiego Zdzisław Leśko, wójtowie i burmistrzowie gmin z naszego powiatu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło kierownictwa instytucji współpracujących z Policją, w szczególności prokuratury i sądu. Pozostałe służby mundurowe reprezentowali st. bryg. dr inż. Bogdan Kołcz Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku, Jerzy Białkowski Komendant Straży Miejskiej w Leżajsku.

W uroczystości wzięli udział Komendanci naszej jednostki, nadinsp. w st. spoczynku Józef Gdański, insp. w st. spoczynku Marian Szkodziński i Władysław Bryniarski obecny Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji.

W trakcie uroczystości nastąpiło wręczenie medali i wyróżnień dla pracowników cywilnych i policjantów od przedstawicieli samorządów lokalnych, związków zawodowych policjantów i Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji oraz awansowanie funkcjonariuszy na kolejne stopnie służbowe.

W tym roku 28 policjantów z leżajskiej komendy awansowało na wyższe stopnie:

w korpusie oficerów starszych Policji – 1 funkcjonariusz;
w korpusie oficerów młodszych Policji – 1 funkcjonariusz;
w korpusie aspirantów Policji – 11 funkcjonariuszy;
w korpusie podoficerów Policji – 12 funkcjonariuszy;
w korpusie szeregowych Policji – 3 funkcjonariuszy.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa przekazał dla zwycięzcy etapu powiatowego plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” mł. asp. Bogusławowi Broczkowi okolicznościowy dyplom. Gratulował także dzielnicowym, którzy zajęli kolejne miejsca. Dyplom za zajęcie II miejsca otrzymał sierż. Mirosława Krowickiego, dyplom za zajęcie III miejsca trafił do asp.szt. Stanisława Kowala. Laureaci otrzymali gratulacje od kierownictwa leżajskiej komendy. Mł.asp. Bogusław Broczek otrzymał także nagrodę, którą ufundowała dla niego Gazeta Codzienna Nowiny.

Okolicznościowe przemówienie w imieniu kierownictwa leżajskiej jednostki wygłosił nadkom. Artur Wasiuta I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, dziękując policjantom i pracownikom cywilnym za ich pełną trudów i poświęceń codzienną służbę i pracę. Życzył nie tylko dalszej wytrwałości i sukcesów, lecz również zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Wszyscy zaproszeni goście zostali wyróżnieni okolicznościowymi statuetkami i dyplomami, które osobiście wręczył Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podinsp. Zenon Wierzchowski. Podziękował również za dotychczasową współpracę i okazaną pomoc.

 

Poprzedni artykułZatrzymano aż 9 praw jazdy!
Następny artykułGrodziskie roboty w światowej czołówce