Sześciu nietrzeźwych kierujących

  195
  0

  W okresie od 3 do 6 lipca br. leżajscy policjanci ujawnili sześciu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Trzech z nich kierowało pojazdami mechanicznymi.

  3 lipca o godz. 1.30 w Brzózie Królewskiej zatrzymano kierującego samochodem, 23-letniego mieszkańca naszego powiatu, który beztrosko siedział za kółkiem mając w organizmie ponad promil alkoholu. 4 lipca o godz. 18.35 w Leżajsku zatrzymano 53-letniego nietrzeźwego kierowcę vw vento, który kierował mając ponad 2,8 promila alkoholu.

  Następnego dnia we wtorek około godziny 20.00 funkcjonariusze w Wierzawicach zatrzymali kolejnego 34-letniego nieodpowiedzialnego kierowcę. Poddany badaniu stanu trzeźwości na urządzeniu kontrolno-pomiarowym wydmuchał około 1,3 promila.

  Pozostałych trzech nietrzeźwych kierujących to rowerzyści, oni również mieli ponad promil alkoholu w organizmie.

  Wszyscy odpowiedzą za prowadzenie w stanie nietrzeźwości za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do dwóch lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
  Informujemy, że kontrole i eliminowanie z ruchu kierujących na „podwójnym gazie”, następuje zarówno podczas codziennej służby pełnionej w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, jak również w trakcie kontroli zorganizowanych wspólnie z innymi służbami w ramach ogólnopolskich działań „Alkohol i narkotyki” i „Trzeźwy poranek”.

  Każdy kierujący znajdujący się pod wpływem alkoholu to potencjalny zabójca na drodze. Za spowodowanie w takim stanie wypadku śmiertelnego grozi do 12 lat więzienia.

  Poprzedni artykułNIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON !
  Następny artykułĆwiczenia pod kryptonimem „LAS 2011”