Szkoła Podstawowa Nr 2 w Leżajsku ma już nową halę sportową

  218
  0

  09 września 2011 r. godz. 10 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Leżajsku odbędzie się oficjalne uroczyste przekazanie hali sportowej o wymiarach 32x20m wraz z zapleczem magazynowym sanitarnym oraz dwoma salami dydaktycznymi dla potrzeb kształcenia ustawicznego.

  Każda z sal wyposażona jest w 15 stanowisk komputerowych, tablicę interaktywną i rzutnik. Do użytku zostanie przekazane również boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej.

  Projekt rozbudowy Szkoły nr 2 w Leżajsku był realizowany w latach 2009 – 2011. Wartość końcowa projektu wyniosła 4 775 137 zł z dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 70 % w kwocie 3 211 090 zł. Projekt ten w jego części sportowej dodatkowo dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Dofinansowanie to realizowane było na podstawie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej jako uzupełnienie wkładu własnego w projekcie. Wysokość dofinansowania – 900 tys. zł. Partnerem w projekcie jest Leżajskie Stowarzyszenie Rozwoju, które będzie prowadziło nieodpłatnie kształcenie ustawiczne w oddanych salach. Leżajskie Stowarzyszenie Rozwoju wykorzystywać będzie do tego celu nowoczesne wyposażenie informatyczne dostarczone w ramach projektu.

  Realizacja projektu wpłynie na poprawę lokalnego systemu edukacji. Wykonawcą pięknego obiektu wyłonionym w zamówieniu publicznym jest firma INTEGRAL Sp z o.o. z Rzeszowa.

  Projekt p.n.: ”Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku z budową sali sportowej 32 x 20 m i z wyposażeniem dla potrzeb kształcenia ustawicznego” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Podkarpackiego w wysokości 3,2 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

  Ź: Urząd Miasta Leżajsk

  Poprzedni artykułRusza budowa obwodnicy Leżajska
  Następny artykułPodziękowania i gratulacje dla Mistrzyń Polski