Na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl już została uruchomiona baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Do połowy grudnia każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę z konkretną pomocą. W tym roku projekt obejmie pomocą ponad 18 tys. rodzin z całej Polski, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Szlachetna Paczka, nie jest jeszcze znana, bo w ponad 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, aby rozeznać sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzone są opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

– Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie będzie już potrzebna – powiedział ks. Jacek WIOSNA Stryczek. – O Polsce, w której gdy ktoś spotyka człowieka w potrzebie, mówi: chodź, ja mogę ci pomóc – dodaje.

W 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad półtora proc. Polaków. Przybliżona wartość wręczonych paczek to ponad 30 mln zł. W tym roku projekt wspierają m.in. Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną, drużyna skoczków narciarskich na czele z Kamilem Stochem, Basia Kurdej-Szatan oraz Maciej Łagodziński. Finał projektu – 13 i 14 grudnia – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków – darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć, odwiedzając magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 570 rejonach w Polsce. Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski pojawią się w TVP i na antenie radia RMF.