TARGI RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

  244
  0

  SwissContributionProgramme_logo copy

  Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie podpisał umowę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” o dofinansowanie  projektu  pt.: >„Targi Rękodzieła Ludowego” szansą na wypromowanie produktu regionalnego << w ramach Funduszu  Promocji  Produktu  Regionalnego/ Tradycyjnego / Ekologicznego – NGO,  JST współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy
  z nowymi krajami członkowskimi UE.

              W ramach projektu w dniu 17.03.2013 r. o godz. 12.00 zorganizowana zostanie impreza kulturalna pt.: ”Targi Rękodzieła Ludowego” mająca na celu ocalenie od zapomnienia zanikających zawodów i promocję wytworów rękodzieła mającego korzenie w tradycji  regionu. W trakcie tego wydarzenia eksponowane będą wyroby rękodzieła ludowego które prezentują sami wykonawcy.  Publiczność będzie mogła na  żywo obejrzeć i dowiedzieć się jak powstają np. wyroby z gliny, kwiaty z bibuły, zabawki drewniane, przedmioty użytkowe z wikliny itp.  oraz zakupić je bezpośrednio u producenta. Sposób wytwarzania oraz historia i opis produktu na bieżąco będzie komentowana przez samego twórcę. Oprócz twórców wyrobów regionalnych z terenu powiatu leżajskiego zaproszeni będą również potencjalni odbiorcy tych wyrobów oraz przedstawiciele mediów. Wystawcy będą mogli sprzedawać swoje produkty potencjalnym nabywcom. Targom towarzyszyć będą Targom towarzyszyć będą kapele ludowe „Władysława Pogody z Kolbuszowej i „Trzcinicoki”  z Trzcinicy koło Jasła.

  Kwota wsparcia szwajcarskiego to kwota: 17 367,79 zł, środki własne: 3 064,91 zł. Realizatorem tego wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie,  a partnerem Miasto i Gmina Nowa Sarzyna. Rezultatem projektu będzie promocja lokalnych wyrobów rękodzielniczych poprzez wydanie folderu informacyjnego oraz wydanie filmu DVD o aktualnym stanie rękodzieła ludowego na ternie powiatu i okolic.

  Ze względu na rozpoczynający się remont Ośrodka Kultury w bieżącym roku impreza odbędzie się w obiekcie w Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie.

  Kontakt z organizatorem: Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie; ul. 1 Maja 1;
  37-310 Nowa Sarzyna; tel./fax 17 24 11  507; www.kultura.nowasarzyna.eu;
  e-mail: okns@interia.pl;

  loooooga

  Poprzedni artykułMZL zaprasza na film „Pielgrzym” !!!
  Następny artykułMłodzi mężczyźni odpowiedzą za narkotyki