Trofea Grodziskich Kapel

  134
  0

  Już po raz 18-sty w Błażowej spotkały się kapele ludowe z Podkarpacia, by startować w wojewódzkim konkursie promującym i oceniającym muzykę ludową tego regionu.

  Konkurs ten jest już stałą wizytówką Błażowej i towarzyszy równie prestiżowej imprezie pod nazwą „Starych potraw smak i urok”.

  W tym roku do Błażowej zawitało spore grono osób zaangażowanych w działalność kulinarną – 13 kół gospodyń wiejskich, w tym KGW z Wólki Grodziskiej, 3 stowarzyszenia i Zespół Śpiewaczy „Lubenianki” z Lubeni – w sumie 18 grup. Każda z tych grup przygotowała do prezentacji i degustacji potrawy przyrządzone według starych, często dzisiaj zapomnianych receptur, tak więc na stołach gościło ze dwieście dań. Główną nagrodę wraz z tytułem „Potrawa roku” otrzymało KGW z Ulanicy za kotlety z bobem i ziemniakami. Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Grodziskiej znalazło się wśród wyróżnionych grup.

  Kiedy jedni oddawali się swym smakowym gustom, sceną tymczasem zawładnęły kapele ludowe. Naszą gminę reprezentowały 2 kapele: Kapela Ludowa „Grodziszczoki” oraz Młodzieżowa Kapela Ludowa z Grodziska Dolnego.

  Kapele w ramach prezentacji wykonały po 4 utwory konkursowe i wypadły nader dobrze na 8 kapel ludowych z regionu. Kapela Ludowa „Grodziszczoki” zajęła bowiem II miejsce, natomiast Kapela Młodzieżowa otrzymała wyróżnienie wespół z Kapelą „Bachórzanie”.

  Gratulujemy serdecznie naszym młodym i starszym muzykantom i życzymy im kolejnych udanych występów i wiele aplauzu.

  ź: Grodzisko Dolneblazowa2

  Poprzedni artykułDla kierowców i nie tylko….
  Następny artykułOgólnopolska Noc Profilaktyki !