Strona główna Gmina Leżajsk Trudna sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Leżajsku. Oddział neurologii do zamknięcia?

Trudna sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Leżajsku. Oddział neurologii do zamknięcia?

2638
0

Nasza redakcja otrzymała informację od Czytelniczki, że oddział neurologiczny i udarowy w Szpitalu Powiatowym w Leżajsku jest zagrożony zamknięciem. Powodem tej trudnej sytuacji jest odejście kierownika oddziału.

Z powodu odejścia kierownika oddziału neurologicznego z oddziałem udarowym w leżajskim Szpitalu Powiatowym, sytuacja kadrowa jest trudna i może prowadzić do zamknięcia oddziału. Taka sytuacja stanowić będzie problem dla pacjentów, którzy musieliby szukać pomocy w innych miastach. Dyrektor Szpitala Powiatowego potwierdza, że sytuacja jest poważna.

Zgodnie z informacjami z eska.pl, po odejściu kierownika oddziału neurologicznego, sytuacja staje się trudna. Dyrektor Szpitala Powiatowego, Marian Furmanek, potwierdza, że szukają nowego kierownika, który zastąpi dotychczasowego lekarza po jego odejściu na koniec lutego 2023 roku.

Dyrektor Furmanek wyjaśnia, że problem z brakiem kierownika oddziału neurologicznego nie jest jednostkowy i dotyka nie tylko tej placówki, ale także innych szpitali powiatowych. Zdaniem dyrektora, sytuacja kadrowa jest napięta, a każde odejście lekarza powoduje trudności w funkcjonowaniu oddziałów. – Liczba lekarzy jest na granicy utrzymania – dodaje.

Finanse szpitali powiatowych są niestety mocno nadwyrężone, co jest wynikiem zarówno wprowadzonych przepisów, takich jak ustawa podwyżkowa z czerwca 2022 roku, jak i inflacji. Dyrektor szpitala w Leżajsku wyraża swoje zaniepokojenie brakiem finansowania dla szpitali.

Nie zauważyliśmy żadnego znaczącego wzrostu kontraktów, poza nieznacznym wzrostem o 1,5% w kwietniu 2022 roku. Dodatkowo, brakuje nam jakichkolwiek podwyżek inflacyjnych, co jednocześnie wpływa na wzrost inflacji w każdej dziedzinie naszej działalności – podkreśla dyrektor.

 fot. SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W LEŻAJSKU
Poprzedni artykułBadanie Osteoporozy- Zbadaj swoje kości
Następny artykułDzięki waszemu wsparciu, Łukasz zaczął robić duże postępy.