Trudne zadanie Biało-Czerwonych w Lidze Narodów

Rozgrywki Ligi Narodów są nowym pomysłem, który ma na celu zwiększenie atrakcyjności piłki reprezentacyjnej. Do tej pory często obserwowaliśmy mecze towarzyskie, które często nie należały do najciekawszych. W Lidze Narodów drużyny zagrają o prestiż, pieniądze dla związku, a także cztery miejsca dające udział w Mistrzostwach Europy 2020. Biało-Czerwoni trafili do bardzo wymagającej grupy i zmierzą się z najsilniejszymi ekipami na Starym Kontynencie.

Liga Narodów 2018 – zasady rozgrywek

Wszystkie drużyny z Europy zostały podzielona na cztery ligi. W każdej z nich mamy cztery grupy zwane również dywizjami. Liczą one po trzy lub cztery drużyny. Cztery najlepsze zespoły z dywizji zmierzą się następnie w fazie play-off o jedno miejsce w Euro 2020. Dodatkową korzyścią jest awans do wyższej ligi w kolejnej edycji rozgrywek. Najsłabsze zespoły z poszczególnych dywizji zostaną natomiast zdegradowane do niższej ligi. W grę wchodzą także duże pieniądze. Liga Narodów jeszcze szczególnie korzystna dla najsłabszych drużyn. Zmierzą się one między sobą w Lidze D. Wiele z nich ma duże szanse na historyczny awans do finałów Mistrzostw Europy.

Polska zmierzy się z silnymi zespołami Ligi A

Jeszcze przed losowaniem Polska znalazła się w Lidze A pośród najsilniejszych zespołów europejskich. Losowanie przydzieliło nas natomiast do dywizji trzeciej wraz z Włochami oraz Portugalią. Eksperci są zgodni – to bardzo wymagająca grupa, jednak można było trafić gorzej. W dwumeczu z Portugalią piłkarze Adama Nawałki powalczą o zrewanżowanie się za ćwierćfinał Euro 2016. Włosi natomiast zmagają się z licznymi problemami, a dodatkowo, nie zagrają w nadchodzącym Mundialu. Azzurrich zabraknie na tej imprezie po raz pierwszy od 1958 roku.

Biało-Czerwoni faworytami w meczu przed własną publicznością

Fani zakładów sportowych mogą już również obstawiać rezultaty jakie zostaną odnotowane w „polskiej” grupie. Legalny, polski bukmacher ForBET, sponsor m.in. drużyny Śląska Wrocław udostępnił już spotkania w Lidze Narodów 2018. Biało-Czerwoni są nieznacznymi faworytami w starciach przed własną publiką. Jednakże w meczach wyjazdowych to nasi rywale są znacznie bardziej faworyzowani kursami bukmacherskimi. Nie ulega wątpliwości, że przed Orłami Nawałki bardzo ciężkie zadanie. Lewandowski i spółka nie są jednakże bez szans!