Leżajscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny trzech kolizji drogowych, do których doszło dzisiaj, w ciągu około dwóch godzin. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Dzisiaj dyżurny leżajskiej komendy został powiadomiony o trzech kolizjach drogowych. Na zwrócenie uwagi zasługuje tutaj fakt, że doszło do nich zaledwie w ciągu dwóch godzin.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godz. 9 w Zmysłówce, gdzie kierująca osobowym volkswagenem nie dostosowała prędkości do warunków drogowych w wyniku, czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Tuż po godz. 11 na jednej z ulic w Leżajsku doszło do drugiego zdarzenia. Tam kierująca oplem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją citroena, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Zaledwie kilka minut później policjanci interweniowali po raz trzeci w Maleniskach koło Leżajska, w tym przypadku również przyczyną zdarzenia drogowego było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. 57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego kierując osobową fabią stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z autobusem, który w tym czasie przewoził pasażerów.

Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń. Jak ustalili policjanci wszyscy kierowcy, którzy brali udział w zdarzeniach byli trzeźwi.