Strona główna Gmina Leżajsk TRZY MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCY ROZBOJU NA EKSPEDIENTCE

TRZY MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCY ROZBOJU NA EKSPEDIENTCE

560
0
Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował trzy miesiące aresztu wobec 32-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój na ekspedientce sklepu spożywczego na terenie gminy Leżajsk. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Po napadzie ukrywał się przed organami ścigania. Kryminalni z Leżajska ustalili, gdzie przebywa i zatrzymali 32-latka.

W sobotę Sąd Rejonowy w Leżajsku Wydział II Karny na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Leżajsku zastosował tymczasowy areszt wobec sprawcy, który 4 maja br. dopuścił się rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego na terenie gminy Leżajsk, a następnie groził jej pobiciem, jeżeli zawiadomi o tym Policję. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Jak wynika z kartoteki podejrzanego w przeszłości był karany za różne przestępstwa przeciwko osobie i mieniu, za które odbył karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Trafił przed wymiar sprawiedliwości dzięki pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, którzy ustalili, gdzie przebywa 32-latek i zatrzymali go. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku, gdzie usłyszał zarzuty dokonania rozboju i wywierania wpływu na świadka. Ze względu na bogatą przeszłość kryminalną za popełnione przestępstwa odpowiadać będzie w warunkach wielokrotnej recydywy.

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułNoc Muzeów – Muzeum Ziemi Leżajskiej
Następny artykułOdnaleźli kapsułę czasu w Grodzisku Górnym