Trzy wypadki, w których trzy osoby zostały ranne – tak przedstawia się wczorajszy bilans zdarzeń drogowych w powiecie leżajskim. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu apelujemy o ostrożność.
Do pierwszego wypadku doszło tuż przed godz. 12 w Zmysłówce. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili wstępnie, że kierujący motorowerem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Rover. Kierowca samochodu chcąc uniknąć zderzenia wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku do szpitala trafiła pasażerka rovera.
Drugi wypadek miał miejsce w Brzózie Królewskiej po godz. 16. Z ustaleń świadków wynika, że kierujący motocyklem marki MZ, wyjeżdżając z jednej z posesji, gwałtownie dodał gazu stawiając pojazd na tylnym kole. W pewnym momencie stracił panowanie nad nim i upadł uderzając głową o jezdnię. Nieprzytomny 25-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego trafił do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna jechał bez kasku ochronnego.
W tej samej miejscowości tuż po godz. 21, miał miejsce trzeci wypadek. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym oplem, na łuku drogi w czasie wyprzedzania, potrącił rowerzystę. W wyniku zderzenia obrażeń doznał 31-letni rowerzysta, który został przewieziony do szpitala, pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Kierujący oplem był trzeźwy.
Okoliczności wypadków będą wyjaśniane przez policjantów w toku prowadzonych postępowań.
ź: KPP Leżajsk