Policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj i dziś na terenie powiatu leżajskiego. W wyniku tych zdarzeń siedem osób zostało rannych. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Wczoraj około godz. 10 w Grodzisku Dolnym doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego pontiaca i kierującego rowerem. W wypadku ucierpiał 86-letni rowerzysta, który z obrażeniami ciała został przywieziony do szpitala w Leżajsku.

Do drugiego wypadku doszło dwie godziny później na drodze krajowej nr 77 w Tarnogórze, gdzie przez blisko trzy godziny ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo. Jak wstępnie ustalili policjanci 45-letni kierowca osobowo-dostawczego volkswagena z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pojazdem oprócz kierowcy podróżowało czterech pasażerów. Cała piątka w wyniku wypadku doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Leżajsku. ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trzeci wypadek miał miejsce dziś, przed godziną 10 w Wierzawicach niedaleko Leżajska. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 64-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego wyjeżdżając rowerem z drogi podporządkowanej wjechała pod jadącego mercedesa vito, którym kierował 50-letni mężczyzna. Kobieta nieprzytomna, z urazem głowy została przewieziono do miejscowego szpitala.

Uczestników wypadków poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że w momencie zderzenia byli trzeźwi.

Czynności w tych sprawach prowadzi leżajska policja.

ź: KPP Leżajsk KPP Leżajsk