Szykuje się bardzo ciekawe wydarzenie dla miłośników gry w Scrabble, bowiem Polska Federacja Scrabble organizuje w Grodzisku Dolnym Turniej Memoriałowy Stanisława Rydzika. Turniej odbędzie się w dniach 2-3 lutego 2019 r. w Domu Weselnym Crystal. Będzie więc okazja zmierzenia się z najlepszymi scrabblistami w Polsce!

Scrabble to jedna z najpopularniejszych na świecie gier w układanie słów. Scrabble to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę. Rozwija umiejętności logicznego myślenia oraz pobudza kreatywność. Wybitnym zawodnikiem tej dyscypliny był pochodzący z naszej gminy Stanisław Rydzik, który zmarł przedwcześnie 2 grudnia 2018 r. Z informacji na stronie Polskiej Federacji Scrabble można dowiedzieć się, że Stanisław Rydzik rozegrał ponad 5,5 tysiąca partii rankingowych. W 113 turniejach stanął na podium, w tym 40 razy na jego najwyższym stopniu. W 2007 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski. Był liderem rankingu, dwukrotnie wygrał tzw. LeMansa. Co więcej, Stanisław był wyjątkowym i bardzo lubianym człowiekiem, dlatego Federacja Scrabble postanowiła upamiętnić jego osobę przez organizację turnieju memoriałowego.

Turniej będzie miał charakter otwarty. Udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane osoby. Szczegółowe informacje o turnieju można znaleźć na stronie Federacji pod adresem: http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=1097#info. Na powyższej stronie można także zarejestrować uczestnictwo w zawodach. Dotychczas zgłosiło się już kilkudziesięciu uczestników z całej Polski. Honorowy patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Grodzisko Dolne. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w turnieju oraz do kibicowania zawodnikom.