Turniej stowarzyszeń w plażowej piłce nożnej 2012

  191
  0

  30 czerwca nad zalewem w Brzózie Królewskiej rozegrano mecze piłki nożnej plażowej. Do zmagań o Puchar Wójta Gminy Leżajsk przystąpiły cztery drużyny składające się z członków stowarzyszeń z Giedlarowej, Dębna, Wierzawic i oczywiście organizatorów – gospodarzy – Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska.

   

  W gorącej sportowej atmosferze przebiegała rywalizacja piłkarska na plaży zalewu w Brzózie Królewskiej.

  Mimo że w Polsce beach soccer (piłka nożna plażowa) nie jest jeszcze zbyt popularną dyscypliną, wszystkie ekipy radziły sobie doskonale i prezentowały wysoki poziom gry. Oprócz zmagań członków stowarzyszeń w turnieju o Puchar Wójta Gminy rywalizowały ze sobą również zespoły juniorów z Brzózy Królewskiej, Giedlarowej, Dębna i Wierzawic. W obu kategoriach triumfowali gospodarze, wygrywając wszystkie mecze. Ze zwycięstwa dumny jest trener drużyny z Brzózy Królewskiej, członek stowarzyszenia – Grzegorz Stopyra: „Myślę, że nasz sukces przyczyni się do propagowania aktywnej formy wypoczynku również nad wodą. Przygotowaliśmy na plaży dwa boiska – do piłki nożnej i siatkowej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem nie tylko wśród zagorzałych sportowców. Od razu widać tego efekty”.

  Uczestnicy rozgrywek zgodnie twierdzili, że bez względu na wynik, najważniejsza była dobra zabawa z zachowaniem zasad fair play oraz możliwość wymiany doświadczeń między przedstawicielami poszczególnych stowarzyszeń.

  Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska dziękują Wójtowi Gminy Leżajsk za objęcie patronatem tej inicjatywy oraz sponsorom, bez których organizacja imprezy na takim poziomie nie byłaby możliwa.

  Wsparcia udzieliły:

  • Restauracja Stokrotka
  • firma Dominnet
  • sklep sportowy MAAWSport

  Ź:BRZOZA-KROLEWSKA.PL

  Poprzedni artykułKomunikat Konwentu w sprawie zamiaru likwidacji Sądu
  Następny artykułUROCZYSTE OTWARCIE SALI WIDOWISKOWEJ