Tytuł Mistrza Polski został w Grodzisku

  161
  0

  Ogromnym sukcesem zakończył się start dziewczęcej drużyny OSP z Grodziska Dolnego, która w dniu 3 września 2011r. zdobyła po raz drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski na XIII Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Koninie.

  Jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów w historii Gminy, ale też i w historii zawodów krajowych, gdyż nie zdarzyło się dotychczas by poprzedni zwycięzca ponownie wywalczył tytuł mistrzowski.

  W zawodach, które odbyły w Koninie na stadionie lekkoatletycznym wzięło udział 19 najlepszych drużyn żeńskich z całej Polski. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza.

  Nasze dziewczyny nie miały sobie równych. Mimo iż startowały ostatnie, nie straciły ducha walki, a przede wszystkim dobrego humoru, co w ostateczności przełożyło się na wspaniały wynik. Za zajęcie pierwszego miejsca drużyna otrzymała 20 tysięcy złotych, a także agregat prądotwórczy małej mocy.

  Po powrocie do rodzinnego Grodziska nasze Mistrzynie spotkały się z bardzo miłym przyjęciem. W granicach Gminy czekały na nich konne bryczki, którymi drużyna w asyście wozów strażackich przejechała pod Remizę OSP w Grodzisku Dolnym. Przejazdowi towarzyszyły liczne pozdrowienia i okrzyki zgromadzonych przy ulicy mieszkańców Gminy.

  Przed Remizą OSP w Grodzisku Dolnym „Złotka” zostały przywitane przez delegację władz gminy na czele z wójtem Jackiem Chmurą i przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Gdańskim, komendanta powiatowego PSP w Leżajsku oraz miejscowe jednostki OSP i licznie zgromadzonych mieszkańców gminy. Na powitanie zwycięskiej drużyny przybył także Poseł Zbigniew Rynasiewicz i wicemarszałek województwa Zygmunt Cholewiński.

  Nie zabrakło i Grodziskiej Orkiestry Dętej, która pod remizą odegrała powitalne marsze. Były kwiaty, szampan, salwy armatnie, życzenia i łzy wzruszenia. Odśpiewano też wspólnie 100 lat.

  Skład zwycięskiej drużyny:

  Pelc Jadwiga – dowódca
  Baj Mariola – przodownik roty I
  Deput Karolina – pomocnik roty I
  Klin Anna – przodownik roty II
  Baj Paulina – pomocnik roty II
  Krajewska Beata – mechanik
  Usowska Paulina – rozdzielaczowa
  Grzywna Sylwia – łącznik
  Ferszterowska Kinga – rezerwowa
  Siwiec Paweł – mechanik motopompy
  Serafin Józef – trener

  Poprzedni artykuł„Bezpieczne Wakacje 2011”
  Następny artykułRusza budowa obwodnicy Leżajska