Wczoraj leżajscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Mężczyzna kierując daewoo przekroczył dopuszczalną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
20-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego w miejscowości Brzóza Królewska, jadąc osobowym daewoo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 27 km/h. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. W trakcie jazdy skręcił w drogę gruntową i wjechał na prywatną posesję. Następnie porzucił samochód i uciekał pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, zaczął uciekać, ponieważ nie posiadał prawa jazdy.
W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, ale pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny osobowego daewoo. Sprawa trafi do sądu, gdzie mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.
KPP Leżajsk