W dniach 10 – 16 grudnia 2017r grupa uczniów Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku wraz z opiekunami Bogusławą Kotwicą i Aleksandrą Panochą wzięli udział w spotkaniu w Niemczech, gdzie uczestniczyli w pracach projektowych w ramach europejskiego programu Erazmus +.

Pobyt w niemieckim Meitingen został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie tygodniowego pobytu uczniowie mieszkali u rodzin niemieckich, poznając kulturę, zwyczaje i język niemiecki oraz zawarli nowe, wspaniałe przyjaźnie. Uczniowie wykonywali zadania projektowe z rówieśnikami, uczniami szkół partnerskich z Niemiec, Norwegii, Włoch i Portugalii.

Oprócz prac nad projektem czas wolny wypełniony był zwiedzaniem słynnych w niemieckiej Bawarii miast i poznawaniem atrakcji turystycznych. Uczniowie zwiedzili fantastyczne muzeum i fabrykę BMW w Monachium, oraz zapierający dech w piersiach, bajeczny zamek Neuschwainstein. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również spacer po zabytkowych uliczkach małych malowniczych miasteczek jak Füssen, Augsburg czy Dillingen, które w okresie przedświątecznym słyną z kolorowych bożonarodzeniowych jarmarków oraz pięknych dekoracji świątecznych.

Cały pobyt był bardzo owocny, a już wkrótce kolejny wyjazd, tym razem do słonecznych Włoch.

Szkolny koordynator projektu
Bogusława Kotwica