Uczniowie LO zatrzymali złodziei

  163
  0

  Policjanci zatrzymali dwóch złodziei sklepowych ujętych bezpośrednio po kradzieży przez uczniów pierwszej klasy o specjalności wojskowej leżajskiego liceum. Zatrzymani mężczyżni za kradzież odpowiedzą przed sądem.

  W piątek 14 grudnia br., w jednym ze sklepów na terenie Leżajska sprzedawczyni zauważyła dwóch mężczyzn, którzy nie płacąc za zabrany wcześniej towar kierują się w stronę wyjścia. Postanowiła sama zatrzymać nieuczciwych klientów. Jeden ze złodziei podczas próby zatrzymania w czasie szarpaniny wyrwał się ekspedientce i próbował uciec. Widząc całe zdarzenie, dwaj uczniowie pierwszej klasy o specjalności wojskowej leżajskiego ogólniaka, udzielili pomocy przy zatrzymaniu mężczyzn, a następnie przekazali ich w ręce Policji. Sprawcy kradzieży w chwili zatrzymania byli pijani. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

  Postawa, jaką zaprezentowali dwaj uczniowie leżajskiego LO, zasługuje na szczególną pochwałę, oraz wzór do naśladowania dla innych mieszkańców naszego regionu. Wyrażając swoje uznanie dla odważnej, obywatelskiej postawy Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku inspektor Stanisław Wilczyński wraz z wszystkimi policjantami garnizonu leżajskiego życzy naszym bohaterom samych sukcesów w życiu osobistym, mając nadzieję, że podobne przypadki udanego współdziałania z Policją będą coraz powszechniejsze, co przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, a przez to do poprawy życia mieszkańców naszego powiatu.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułNiedziela handlowa
  Następny artykułKażdą inwestycję w nieruchomości warto dobrze przemyśleć