III Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Skarżysko-Kamienna Cup odbył się 7 października 2017r., gdzie nasi zawodnicy stoczyli wiele pojedynków. Ponad trzystu zawodników rywalizowało o medale i puchary z 24 polskich i 2 rosyjskich klubów. Nasi nie zawiedli zdobywając medale: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

14 października odbył się turniej karate „GIEDLAROWA OPEN KARATE CUP”. W zawodach brało udział  21 klubów i ok. 200 zawodników. Naszym zawodnikom i ich rodzicom oraz fanom CSWiS w Leżajsku dziękujemy za zaangażowanie się w uczestnictwo jak i pomoc. Zdobyliśmy 1 miejsce drużynowo. Zawody były pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk, Sponsorom turnieju serdecznie dziękujemy, tj. Wójt Gminy Leżajsk jak również Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna. Dziękujemy również za pokaz tancerzom z zespołu Maraton Boogie Giedlarowa i gimnastykom Koła gimnastycznego – Lilia Leżajsk.

22 października Końskich odbył się Konecki Turniej Karate o Puchar z Żeliwa. Impreza organizowana przez Mateusza Garbacza i Konecki Klub Karate Kyokushin, przyciągnęła dokładnie 413 zawodników. Wśród nich znaleźli się karatecy z CSWiS w Leżajsku (8 zawodników) zdobywając 2 złote, 2 srebra i 1 brązowy medal.

5 listopada odbył się Ogólnopolski Turniej Karate w Chełmie z okazji Dnia Niepodległości. Startowaliśmy i zdobyliśmy wiele pucharów w kategorii kumite: 2 złote, 3 srebrne i 1 brąz.

Mieliśmy też swój akcent na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin/Shinkyokushin w Kielcach, które odbyły się 11 listopada. Zawodniczki startowały w U16. Brakło nam troszkę szczęścia, brakło nie wiele. Składamy gratulacje dla dziewczyn i tak wyszło dobrze. Życzymy dalszych sukcesów. 🙂

Nasi najmłodsi rywalizowali w Podkarpackiej Lidze Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży. Jest to turniej przeznaczony dla pierwszych startów z różnych klubów Podkarpacia. Zawody odbywały się w kilku miastach w ciągu całego roku, tj. Rzeszów, Mielec, Kolbuszowa, Dębica, Ropczyce i Brzozów. Suma tych turniejów wyłoniła zwycięzców 25 listopada. Oczywiście mieliśmy też swoje medale, 2 srebrne i 3 brązy.

2 grudnia 2017r. w Jaśle odbył się IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Jasielski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez shihana Tadeusza Krygowskiego, a współorganizatorem Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Turniej przeprowadzony był w rywalizacji (kata i kumite), gdzie startowało 286 zawodników z 14 klubów. Nasi zawodnicy (10 zawodników) zdobyli czołowe miejsca podkreślając swoje umiejętności na arenie Podkarpackiej.

 1. Piotr Malec 1 miejsce kumite – dzieci 2010
 2. Jakub Czubat 1 miejsce kata i kumite – dzieci 2008
 3. Karolina Jurkowska 1 miejsce kumite – dzieci 2006
 4. Patryk Marcinowski 1 miejsce kumite – juniorzy
 5. Paweł Piela 2 miejsce kumite – dzieci 2006
 6. Aleksandra Kula 2 miejsce kumite i kata – juniorzy
 7. Karina Karakuła 2 miejsce kata – kadet
 8. Jakub Mędrek 2 miejsce kata – kadet
 9. Norbert Stachowiak 3 miejsce kumite – młodzik

 

9 grudnia w Wrocławiu zawodnicy CSWiS w Leżajsku brali udział w XIV Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło ponad 480 zawodników z 96 klubów z całej Polski. Trzeba przyznać, że zawodnicy naszego klubu znów zaprezentowali wspaniałą dyspozycję i ducha walki. Warto podkreślić, że był to ostatni turniej z udziałem zawodników Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku w tym roku. – Nasi zawodnicy zmagania zakończyli w pięknym stylu, zdobywając trzy brązowe medale.

 1. Aleksandra Kula – kata
 2. Wiktoria Dąbek – kumite
 3. Norbert Stachowiak – kumite

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu firmy Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, za co Serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom udziału w turniejach, a medalistom pięknych pucharów i wspaniałych walk w 2018 roku.

AD

www.csw.net.pl