6 maja zawodnicy CSWiS w Leżajsku brali udział w SWISS – OPEN Juniors-Championship 2017 w Szwajcarii, w miejscowości Stans.

W tym prestiżowym turnieju udział wzięło 360 zawodników z 16 krajów świata (Bułgaria, Litwa, Ukraina, Niemcy, Izrael, Holandia, Iran, Szwajcaria, Węgry, Rosja, Kazachstan, Łotwa, Szwecja, Francja i Polska), a gościem honorowym był Prezydent WKO Shinkyokushinkai Kenji Midori. Organizatorem turnieju był Swiss-Shinkyokushin-Association Shihan Peter Steinmann.

Nasi zawodnicy brali udział w rywalizacji kumite, kata oraz kata team, w którym startowali pierwszy raz. Międzynarodowy turniej stał na wysokim poziomie i był w formule full contact karate, i choć jest to konkurencja, w której rzadko startujemy to zdobyliśmy 3 puchary:

I miejsce Aleksandra Kula – kata i II miejsce w kumite
III miejsce Jakub Mędrek – kumite
W kata team byliśmy blisko i zajęliśmy IV miejsce, jak na pierwszy raz, to wysoko.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a w szczególności medalistom!
Zarząd Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc, bez której nie był by możliwy udział w zawodach, w Szwajcarii: Wójt Gminy Leżajsk, firma Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Stare Miasto Park, Usługi Budowlane Waldemar Burek.
Jeszcze raz dziękujemy, Osu!
AD
www.csw.net.pl