Strona główna Gmina Leżajsk Ukradł buty, uderzył ekspedientkę – 26-latek usłyszał już zarzut

Ukradł buty, uderzył ekspedientkę – 26-latek usłyszał już zarzut

89
0

Funkcjonariusze leżajskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna w jednym ze sklepów ukradł buty. Aby zatrzymać skradziony towar odepchnął i uderzył ekspedientkę. 26-latek usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, tuż po godz. 10, do dyżurnego komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży. Doszło do niej w jednym ze sklepów, na terenie Leżajska. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej do sklepu wszedł mężczyzna, który ukradł buty i wybiegł na zewnątrz. Mężczyzna został ujęty przez właścicielkę sklepu i sprzedawcę z sąsiedniej placówki. Mężczyzna chcąc zatrzymać skradzione rzeczy zaatakował kobietę, zaczął ją szarpać, kopnął ją i uderzył. W trakcie tego zajścia właścicielce udało się odzyskać skradziony towar, jednak sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

W krótkim czasie od zgłoszenia, policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim jeszcze inny produkt pochodzący z kradzieży, dokonanej tego samego dnia, tylko w innym sklepie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykułWjechał traktorem wprost pod tira
Następny artykułGroźny wypadek na Opaleniskach