26 stycznia OSP w Brzózie Królewskiej otrzymała nowy samochód ratowniczy marki VOLVO FL. Uroczystość poświęcenia i przekazania pojazdu rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną w kościele parafialnym.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością kapelani Wojska Polskiego, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Józef Kludys, Starosta Leżajski Marek Śliż, radni Rady Powiatu Leżajskiego i Gminy Leżajsk, dyrektorzy i przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych, delegacje OSP z terenu gminy Leżajsk, orkiestra dęta z Brzózy Królewskiej oraz mieszkańcy.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe statuetki i podziękowania. Prezes OSP w Brzózie Królewskiej dh. Jan Grabarz dziękował również wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie przy zakupie samochodu i zaprosił na wspólny poczęstunek. Zainteresowani mogli obejrzeć nowy pojazd i porozmawiać ze strażakami na temat jego parametrów.

Zakup wozu strażackiego możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Gminy Leżajsk, która przekazała na ten cel 365 000, 00 zł (część środków pochodzi z RPO), dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 130 000, 00 zł oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w kwocie 310 000, 00 zł, jak również Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Całkowity koszt samochodu pożarniczego wyniósł 804 420,00 zł.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. Wielką rolę odgrywają tu służby, wśród których nieocenione są zastępy strażaków-ochotników. Dzięki własnemu zaangażowaniu oraz wsparciu samorządu i instytucji do garaży OSP z terenu gminy Leżajsk trafiają nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, sprzęt pożarniczy i umundurowanie.
Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja dobrze i na długo posłuży strażakom, a mieszkańcom gminy Leżajsk zapewni bezpieczeństwo.

Z.P.