Uroczystości Święta Policji w Leżajsku

  244
  0

  25 lipca w komendzie powiatowej w Leżajsku obchodzono Święto Policji i jednocześnie 92 rocznicę powstania Polskiej Policji. W uroczystości wzięli udział nie tylko policjanci, ale także przedstawiciele samorządu i kierownictwo instytucji współpracujących z Policją.

  Jak co roku obchody rozpoczęły się mszą świętą w Klasztorze OO. Bernardynów. Msza święta w intencji policjantów sprawowana była przez ks. biskupa Ignacego Deca – biskupa świdnickiego.

  Uroczysta akademia odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Wzięły w niej udział władze samorządowe na czele ze Starostą Leżajskim, Burmistrzami Miast oraz Wójtami Gmin. Ponadto w uroczystości towarzyszyli licznie zaproszeni goście z kierownictwa instytucji współpracujących z Policją.
  Miło nam było w tym roku gościć nadinspektora Józefa Gdańskiego Podkarpackiego Komendanta Policji oraz byłych Komendantów Powiatowych Policji z Leżajska.
  W trakcie uroczystości nastąpiło wręczenie odznaczeń resortowych oraz awansowanie funkcjonariuszy na kolejne stopnie służbowe. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego, nadał srebrną odznakę „Zasłużony Policjant” naczelnikowi Wydziału Prewencji i RD asp. szt. Zdzisławowi Janeczce, brązową odznakę „Zasłużony Policjant” asp. Bogdanowi Szwacz.
  29 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Na  młodszego inspektora mianowany został  Z-ca Komendanta Powiatowego Krzysztof Bieniarz.
  W korpusie aspirantów na kolejne stopnie zostało mianowanych 10 policjantów, w korpusie podoficerów mianowano 18 funkcjonariuszy.
  asp.szt. Marek Studzienny i asp. szt. Ryszard Markocki otrzymali złotą odznakę za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
  W dniu policyjnego święta padły także słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz szefów innych współpracujących z Policją służb mundurowych i instytucji lokalnych.
  Na koniec Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku insp. dr Marian Szkodziński skierował słowa do policjantów i pracowników Policji:
  „….w tym szczególnym dniu składam wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną, ofiarną służbę. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku, tym bardziej, że pełnicie służbę z pełnym zaangażowaniem, niewolnym od napięć i stresów, podejmując decyzje, od których zależy życie i zdrowie ludzi. Dziękuję za to, że nie bacząc na przeszkody i niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe zadania służbowe . Policjant to trudny zawód. Ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Życzę Wam, aby Wasz trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców, a policyjny mundur otaczał społeczny szacunek i uznanie.” 
  KPP: Leżajsk
  Poprzedni artykułZakonczyła się XVI edycja Targów „Agrobieszczady 2011”.
  Następny artykułPrawie 3 promile alkoholu w organizmie kierującej citroenem