„…przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili” to hasło przewodnie VIII Regionalnego Kongresu Misyjnego, jaki odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia br. w parafiach w Grodzisku Dolnym i Chałupkach Dębniańskich.

Tegoroczny Kongres będzie szczególny co najmniej z dwóch względów. Jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętował będzie O. Zdzisław Grad SVD, współzałożyciel Stowarzyszenia Missio Misericordiae oraz inicjatora akcji „Misyjna Adopcja Serca”. W tym roku mija również 10 lat od założenia Stowarzyszenia Missio Misericordiae.

Wszystko, co udało się dokonać Stowarzyszeniu w ciągu tych minionych lat, to owoc wspólnej pracy wielu wspaniałych ludzi – misjonarzy, wolontariuszy, członków stowarzyszenia, darczyńców i przyjaciół misji. Misyjne spotkanie będzie zatem czasem podsumowań, wspomnień i podziękowań za wszelkie dobro jakie przyniosła praca w Stowarzyszeniu i na rzecz Misji.

Pierwsze dwa dni Kongresu, będą mieć charakter modlitewny. Rozpoczną je msze święte w kościołach w Grodzisku Dolnym (w piątek) i Chałupkach Dębniańskich (w sobotę). Inaczej niż w latach ubiegłych wyglądać będzie niedziela.

Po uroczystej mszy św. w kościele parafialnym w Grodzisku Dolnym, uczestników spotkania na stadion sportowy poprowadzi Orkiestra Dęta z Grodziska Dolnego. Tu odbędzie się Rodzinny Piknik Misyjny, będący wyrazem tego co dzieje się na misjach. Wśród nas będą misjonarze m.in. z Papui Nowej Gwinei, Madagaskaru oraz młodzież z Wysp Zielonego Przylądka.

Będzie muzycznie i kolorowo, o co zadbają zaproszone zespoły, siostry zakonne oraz młodzież. Nie zabraknie misyjnych opowieści, egzotycznych rytmów, fantowych loterii, charytatywnej aukcji pamiątek, gier i zabaw dla dzieci.

Więcej na stronie Stowarzyszenia Missio Misericordiae

ź: Grodzisko Dolne piknik

tekst alternatywny